poniedziałek, 28 października 2013

Czas na rugby...


Rugby to nie tylko gra, to coś więcej...

Zdjęcie: Jakub Sagan

Syrenki I w Warszawie! V miejsce w III MP

Klasyfikacja III Turnieju MP Kobiet Rugby 7 
1. Ladies Lechia Gdańsk
2. Black Roses Posnania Poznań
3. Tygrysice Orkan Sochaczew
4. Diablice Igloo Ruda Śląska
5. AZS-AWF Syrenki Warszawa
6. Delia Atomówki Łódź 5
7. RC Legia Warszawa
8. Ladies Frogs Warszawa
9. Błyskawice KS Rugby Wrocław 2.

wtorek, 1 października 2013

Klasyfikacja II MP Kobiet w Rugby 7!



Klasyfikacja II MP Kobiet w Rugby 7.
1. Ladies Lechia Gdańsk
2. Tygrysice Orkan Sochaczew
3. Diablice Igloo Ruda Śląska
4. Black Roses Posnania Poznań
5. AZS AWF Syrenki Warszawa
6. RC Legia Warszawa
7. Ladies Frogs Warszawa
8. Delia Atomówki Łódź
9. Błyskawice KS Rugby Wrocław

Tomasz Jarowicz o boiskowym savoir vivre!

Tomasz Jarowicz o boiskowym savoir-vivre!

"5": Jakie są nowe komendy w młynie?
TJ: Od tego sezonu IRB wprowadziło komendy „crouch, bind, set”. W stosunku do poprzednich zmiana dotyczy środkowej komendy, gdyż wcześniejsza komenda „touch” wymagała od zawodniczek jedynie dotknięcia barku przeciwniczki, a obecnie na komendę „bind” musi się z nią związać. Tutaj warto nadmienić, że nie chodzi o kontakt barkami z przeciwniczką, a jedynie o chwycenie jej za koszulkę na boku lub plecach. Samo wejście w kontakt odbywa się dopiero na komendę „set” i to rozróżnienie „wiązania” i „wejścia w kontakt” niektórym zawodniczkom na poznańskim turnieju sprawiało jeszcze problem, ale myślę, że w Warszawie będzie już lepiej.
Tomasz Jarowicz


"5": Istnieją również wątpliwości z której strony 9 może wrzucać piłkę do młyna, więc jak to jest?
TJ: Przepis nie nakazuje wrzutu z jednej strony (tradycyjnie łącznik młyna,9 ma swój zespół po prawej stronie), definiuje natomiast sposób wiązania pierwszych linii w ten sposób, że „filar z wolną głową” musi być z lewej strony. Zatem dopuszczalny jest wrzut z drugiej strony (łącznik ma swój zespół po lewej stronie), jednakże wówczas piłkę musi wrzucać od strony swojego „filara z głową związaną” co w praktyce (a wiem to jako były młynarz) utrudnia młynarzowi zagrzebanie piłki i dodatkowo obciąża „filara z głową związaną”.




"5": Kto oraz w jakiej sytuacji może rozmawiać z sędzią?
TJ: W największym skrócie może to być jedynie kapitan i to w sytuacji gdy piłka jest martwa, a więc przy młynie, aucie lub po punktach. Tu mówimy jednak o naprawdę krótkich pytaniach, uwagach, a nie jakichś objaśnieniach przepisów czy dłuższych dyskusjach – na to w trakcie meczu nie ma czasu i nie na tym polega rola sędziego.
zdjęcie: Jakub Sagan


"5": Co nam "grozi" za dyskutowanie z sędzią oraz jakie są konsekwencje przeklinania na boisku?
TJ: Dyskusje to raczej temat na 3 połowę spotkania i to pod warunkiem jeśli są one kulturalne i oparte na wzajemnym szacunku – inaczej nie mają żadnego sensu. W trakcie meczu mamy raczej krytykowanie decyzji, a w takiej sytuacji sędzia może skorzystać z 4 sankcji w zależności od stopnia „krytyki”: upomnienia, ukarania rzutem karnym, żółtej kartki czy czerwonej kartki. Tak samo wygląda kwestia przeklinania i to zarówno względem sędziego, przeciwniczek jak i koleżanek z własnej drużyny.

"5": Nikt nie lubi dostawać zółtych kartek. Za co zawodniczka może dostać żółtą kartkę i ile trwa wykluczenie z meczu? No i jak to jest z czerwoną kartką?
TJ: Generalnie żółtą kartkę otrzymać można w jednym z następujących powodów: niesportowe lub niebezpieczne zachowanie, powtarzalne przewinienie własne i powtarzalne przewinienia zespołu. Wykluczenie czasowe w siódemkach trwa 2 minuty. Jeśli chodzi o kartkę czerwoną to można ją otrzymać za niesportowe lub niebezpieczne zachowanie oraz w konsekwencji, jako 2 żółtą kartkę w spotkaniu. Sankcją oprócz wykluczenia z gry do końca spotkania jest również zakaz gry do końca danego turnieju, a dodatkowe sankcje może jeszcze nałożyć Komisja Gier i Dyscypliny, gdyż po pokazaniu czerwonej kartki sędzia zobowiązany jest do napisania specjalnego raportu z tego zdarzenia.
zdjęcie: Jakub Sagan


"5": Na co, jako sędziowie, będziecie zwracali szczególną uwagę na najbliższym turnieju?
TJ: Pozwolę sobie tylko na mały wstęp – w tym sezonie w miarę możliwości będziemy starali się by stałą obsadą na turnieje MP Kobiet była trójka: Monika Baniewicz, Aneta Bejm i ja. Tym razem dodatkowo byliśmy jeszcze wspierani przez grupę poznańsko-wolsztyńskich liniowych, którzy nam pomagali przez wszystkie 18 spotkań i wykonali kawał dobrej roboty, za co chciałbym im z tego miejsca serdecznie podziękować! Ale wracając do pytania: kluczowym elementem, który zaobserwowaliśmy i który chcemy poprawić na najbliższym turnieju będzie szybsze reagowanie na przewinienia w przegrupowaniach – zwłaszcza po szarży. Może to spowodować wzrost liczby karnych, ale myślę że będzie miało pozytywny wpływ na szybkość gry. Drugim elementem będzie walka z wysokimi szarżami, które mnożą się zwłaszcza w ostatnich meczach turnieju, gdy zawodniczki są zmęczone.

"5": Prosta rzecz, zawodniczki lubią dobrze wyglądać na zdjęciach! Czy we włosach można mieć spinki? Jaka biżuteria jest dozwolona?
TJ: Dla nas, sędziów najważniejsze jest bezpieczeństwo zawodniczek, dlatego wszelkie sztywne i szorstkie elementy ubioru są zakazane. Szczególnie niebezpieczne, i chodzi zarówno o zawodniczki, która takie elementy nosi, jak i o ich przeciwniczki są przede wszystkim wsuwki, kolczyki czy jakiekolwiek naszyjniki. Do tego dochodzą też spinki czy bransoletki. Problem jest też z kolczykami np. na twarzy, których zawodniczki zdjąć nie mogą – ale tutaj rozwiązaniem jest ich zaklejenie plastrem. Ogólnie zatem biżuteria jest całkowicie zakazana, a włosy powinny być spięte gumkami, tak byłoby to można najkrócej podsumować i będziemy o tym przypominać w Warszawie.

poniedziałek, 30 września 2013

Kobieca Twarz Rugby - Jakub Sagan cz.2


Jakub Sagan – pasjonat fotografii oraz miłośnik rugby. Niedawno rozpoczął realizację projektu "KOBIECA TWARZ RUGBY”, którego głównym motywem jest pokazanie ‘kobiecej twarzy’ tego niezwykłego i niestety jeszcze niezbyt popularnego w Polsce sportu, głównie kojarzącego się z jego męskim wydaniem. 

W ramach projektu fotograf towarzysząc kilku kobiecym zespołom rugby, przygotowuje prace fotograficzne wykonywane podczas treningów, meczów, a także w trakcie specjalnie zaaranżowanych sesji fotograficznych, w których kluczową rolę odgrywają zawodniczki wnosząc do projektu swoją nieskrępowaną ekspresję, emocje i wyobraźnie.
Elementem spajającym cały pomysł jest próba ukazania w pracach fotograficznych prawdziwego i jeszcze nieskażonego piękna ducha tego sportu w połączeniu z dosłownym pięknem zawartym w sylwetkach zawodniczek. Autentyzm i niekłamana uczciwość rugby, która nie jest jeszcze skażona chorobami, które trawią niektóre inne dyscypliny powoduje, że jej kobiece wydanie w pełni zasługuje na wyeksponowanie.
Projekt jest w początkowej fazie realizacji i na jego publikacje i prawdziwe efekty będziemy musieli jeszcze poczekać kilka miesięcy. Fotograf zafascynowany swoimi modelkami podczas Finału Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7 w Warszawie uchwycił kilka chwil.
Więcej: www.mojafotosfera.art.pl

poniedziałek, 16 września 2013

Semper invicta - Zawsze niezwyciężona!

Najważniejsza jest niezłomność ducha! Liczy się to, że idziemy ramię w ramię - niezależnie od miejsca, które zajmujemy na turnieju. Upadamy i podnosimy się razem, by walczyć dalej.

Dlaczego Syrenki Warszawa? Gdyż kochamy nasze Miasto, naszą Warszawę.  Dlatego na naszej koszulce nie mogło zabraknąć dewizy miasta Warszawy: "Semper invicta",  która  wraz z orderem Virtuti Militari została dodana do herbu Warszawy 9 listopada 1939r.


Razem w każdą stronę świata!!!!



niedziela, 8 września 2013

Mówimy NIE rasizmowi, homofobii oraz seksizmowi!

Syrenki włączyły się w walkę z rasizmem, homofobią oraz seksizmem. W ten weekend wzięły udział w 7 turnieju piłki nożnej "Kobiety Kobietom" zorganizowanym jest przez KS Chrząszczyki w partnerstwie z portalem Kobiety Kobietom oraz network FARE– Football Against Racism in Europe. Zdecydowanie nie powtórzyły sobotniego sukcesu naszej Reprezentacji Mężczyzn w meczu Polska - Szwecja, ale za to świetnie się bawiły i przegrały w tzw. pięknym stylu.

Polska - Szwecja!

Chłopaki do boju!!!
P O L S K A!!!!!
Kolejny mecz w Warszawie na stadionie Polonii już w październiku! Zapraszamy!


czwartek, 5 września 2013

ROBYG wspiera kobiece rugby!

Z dumą ogłaszamy, że AZS AWF Syrenki Warszawa pozyskały nowego Sponsora. Dziękujemy firmie ROBYG S.A. za wspieranie kobiecego rugby!!!

poniedziałek, 12 sierpnia 2013

III miejsce na Plażówce!

W sobotę (10 sierpnia) w trakcie PLAŻOWYCH MISTRZOSTW POLSKI W RUGBY wywalczyłyśmy brązowy medal! Bardzo udane mecze, miła sportowa atmosfera i świetna organizacja całej imprezy.  

czwartek, 27 czerwca 2013

Wybuchowo w Warszawie - Finał Mistrzostw Polskie Kobiet w Rugby 7

Finał Mistrzostw Polski można nazwać turniejem wybuchowym. Nie tylko ze względu na atmosferę i zabawkowe granaty, które dostarczyła Agencja Mienia Wojskowego, lecz ze względu na wyniki. Od dawna miejsce w turniejach zajmują te same zespoły. Tabela wydawała się niezachwiana. Tym razem jednak Black Roses Posnania namieszały w klasyfikacji turniejowej. W Finałach walczyły o I miejsce z Mario Ladies Lechia Gdańsk, ostatecznie zajmując II miejsce w klasyfikacji turniejowej, a w klasyfikacji generalnej wskoczyły na IV miejsce - tym samym stając się czarnym koniem tego sezonu!


Krótkie podsumowanie: Wiadomości Sportowe TVP


 
 
 
 
 
  
 
 
Więcej zdjęć: link





KOBIECA TWARZ RUGBY

Jakub Sagan – pasjonat fotografii oraz miłośnik rugby. Niedawno rozpoczął realizację projektu „KOBIECA TWARZ RUGBY”, którego głównym motywem jest pokazanie ‘kobiecej twarzy’ tego niezwykłego i niestety jeszcze niezbyt popularnego w Polsce sportu, głównie kojarzącego się z jego męskim wydaniem. W ramach projektu fotograf towarzysząc kilku kobiecym zespołom rugby, przygotowuje prace fotograficzne wykonywane podczas treningów, meczów, a także w trakcie specjalnie zaaranżowanych sesji fotograficznych, w których kluczową rolę odgrywają zawodniczki wnosząc do projektu swoją nieskrępowaną ekspresję, emocje i wyobraźnie. Elementem spajającym cały pomysł jest próba ukazania w pracach fotograficznych prawdziwego i jeszcze nieskażonego piękna ducha tego sportu w połączeniu z dosłownym pięknem zawartym w sylwetkach zawodniczek. Autentyzm i niekłamana uczciwość rugby, która nie jest jeszcze skażona chorobami, które trawią niektóre inne dyscypliny powoduje, że jej kobiece wydanie w pełni zasługuje na wyeksponowanie. Projekt jest w początkowej fazie realizacji i na jego publikacje i prawdziwe efekty będziemy musieli jeszcze poczekać kilka miesięcy. Fotograf zafascynowany swoimi modelkami podczas Finału Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7 w Warszawie uchwycił kilka chwil.
Więcej: www.mojafotosfera.art.pl
 
 
 
 
 
 
 
 

środa, 19 czerwca 2013

Syrenki gospodarzem Finału Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7!

Finał Mistrzostw Polski Kobiet w rugby 7 – to pierwszy taki turniej kobiecego rugby w Warszawie. Do udziału zgłosiło się 9 drużyn z całej Polski. Na murawie Warszawskiego AWF zagrają najlepsze zawodniczki w kraju, które w tegorocznych Mistrzostwach Europy dywizji A zajęły niespodziewanie IV miejsce. Finałowy turniej wyłoni Mistrza Polski Kobiet w Rugby 7.
Ten turniej to kolejny kamień milowy! W sierpniu 2012 roku nic nie wskazywało na to, że nasza drużyna tak się rozwinie. Okazało się jednak, że warto ciężko pracować i uporczywie dążyć do celu. Jesteśmy ogromnie dumne, że będziemy gościć zawodniczki z całej Polski. Bez wsparcia naszych Partnerów nie byłoby to jednak możliwe. Już myślimy o kolejnych projektach i nie możemy się doczekać, kiedy przystąpimy do ich realizacji.  
Komisarzem turnieju będzie Monika Baniewicz - reprezentantka Polski w Rugby 7 Kobiet (2004-2011), zawodniczka RC Arka Gdynia (2001-2011), instruktorka rugby oraz Pani Sędzia (od 2010). Niedawno sędziowała podczas Mistrzostw Europy Kobiet w Bratysławie. Nie zabraknie również męskiej obsady. Monikę Baniewicz wesprą: Kacper Michałkiewicz oraz Dariusz "REKSIO" Reks. 

Za mikrofon chwycą Jerzy Raczko, Katarzyna Rojewska – zawodniczka AZS-AWF Syrenki Warszawa, oraz Kamila Popielarz - redaktorka 80minut.pl, managerka Mario Ladies Lechia Gdańsk. O oprawę muzyczną zadba Aleksandra Maria Marianek, która niedawno gościła w programie "Mam Talent". Będzie iskrzyć!

Wydarzenie zostało objęte patronatem przez: Marszałka Urzędu Województwa Mazowieckiego Adama Struzika oraz Ambasadę Nowej Zelandii.

 
Wsparli turniej: Polski Związek Rugby, AZS Środowisko Warszawa, OSADA PUSZCZAŃSKA PTTK, Muscle Clinic, Body Move Rehabilitacja, Klub Relax, Fitness Club S4, NADAL Studio, YOCCA.

Upominki dla zawodników przygotowali: Polski Związek Rugby, Muscle Clinic, Agencja Mienia Wojskowego, YOCCA.
Zapraszamy na AWF!!!
Stadion rugby: ul. Marymoncka 34, Warszawa
Rozpoczęcie turnieju: 10:30


Strona wydarzenia: link
Kontakt do organizatora: rugby.kobiet@gmail.com

Drużyny rywalizujące o tytuł Mistrza Polski:: Ladies Lechia Gdańsk, Diablice Igloo Ruda Śląska, Tygrysice Orkan Sochaczew, AZS-AWF Syrenki Warszawa, Black Roses KS Posnania, Rugby Club Częstochowa, Delia Atomówki Łódź, Ladies Frogs Warszawa, Błyskawice KS Rugby Wrocław.



  

Popularne posty